do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Polityka prywatności - po ludzku

Podczas użytkowania Sklepu Pionkonauci.pl korzystamy z Twoich danych osobowych. Na tej stronie możesz w prosty i przystępny sposób dowiedzieć się w jakim celu to robimy i jak to działa. Jeśli wolisz prawniczą wersję polityki prywatności, to zerknij tutaj.

Polityka prywatności to dokument, w którym określamy do czego stosujemy przetwarzane przez nas dane osobowe, w jaki sposób to robimy, kto jest administratorem, jak chronimy Twoje dane przed dostępem niepowołanych osób, komputerów i innych złych mocy. 

 

Po co nam Twoje dane?

Nie korzystamy z Twoich danych osobowych do żadnych niecnych celów, nie wysyłamy ich do obcych cywilizacji, nie korzystamy z satelitów szpiegowskich, nie chcemy Ci wcisnąć tych 10 drogich gier, których na pewno nie potrzebujesz ani by wpaść na Twoją imprezę bez zaproszenia. Twoich danych potrzebujemy po prostu do wykonania rzeczy, o które nas prosisz. By zawrzeć umowę sprzedaży, musimy wiedzieć komu oddajemy towar. By wysłać zamówienie, musimy wiedzieć gdzie. By odpisać Ci na zapytanie, musimy wiedzieć na jaki adres e-mail i kim właściwie jesteś. Są to różne zwykłe sprawy, które wymagają takich podstawowych informacji po prostu ze swojej natury.

Nie ukrywamy, że informacje, których nam dostarczasz stosujemy też do poprawy poziomu obsługi oraz funkcjonowania sklepu. Tak jak inni ludzie, popełniamy czasem błędy, zdarzają nam się wpadki - ale chcemy być coraz lepsi! Nie robimy tego jednak stosując konkretnie Twoich danych, lecz zbieramy ogólne statystyki, takie jak liczba odwiedzin danej strony produktu czy liczba osób czytających newslettery. Dzięki temu wiemy co lubią nasi Użytkownicy i możemy dostarczyć Wam jeszcze więcej rzeczy, które Wam się podobają.

To czego NIE ROBIMY to na pewno: sprzedawanie Twoich danych osobowych innym firmom, wykorzystywanie Twojego nazwiska w marketingu bez zgody, plotkowanie na Twój temat ze znajomymi, telefonowanie z ofertami zakupu garnków, przekazywanie Twojego adresu kosmitom by mogli zabrać Ci w nocy ciastka :)

Poza prowadzeniem sklepu, my także kupujemy w Internecie i za nic nie chcielibyśmy aby nasze własne dane podróżowały po całym wszechświecie. Nie życzymy tego też ani Tobie, ani naszym Klientom i Użytkownikom. Nawet jeśli nie są zadowoleni z obsługi. Dlatego informacje od Ciebie i o Tobie traktujemy z szacunkiem i poufnością. 

 

Kto korzysta z Twoich danych osobowych?

Przede wszystkim my, czyli Sklep Pionkonauci.pl. Formalnie, Administratorem Danych Osobowych jest działalność gospodarcza, w kramach której prowadzony jest Sklep Pionkonauci.pl:

Bartvessh Bartosz Wójcik
os. Centrum E 25/27
31-934 Kraków

Jeśli masz wątpliwości czy faktycznie istniejemy, sprawdź nas w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Ministerstwo Rozwoju. Możesz tam zobaczyć czy działalność nadal jest prowadzona albo czy mamy zakaz wykonywania jakiejś działalności.

Jednorazowo dostęp uzyskują także podmioty, które potrzebują danych aby zrealizować dla Ciebie zamówienie, na przykład kurier, poczta czy bramka płatności elektronicznych. Zgodnie z podpisanymi umowami, firmy te mają obowiązek przetworzyć dane jedynie w zakresie realizacji tych usług. O ile Ty nie wyrazisz na to zgody, to firmy te nie mogą wykorzystać tych danych w innym celu.

 

Zgoda na przetwarzanie danych

By przetwarzać Twoje dane potrzebujemy Twojej zgody. Zgodnie z prawem, zgoda ta w niektórych miejscach jest domniemana. Co to znaczy? Otóż, aby coś kupić i otrzymać zamówienie naturalne jest, że trzeba trzeba podać w tym celu swoje dane. Więc już samo podanie danych oznacza, że wyrażasz zgodę na ich przetwarzanie. Ale dotyczy to tylko i wyłącznie podstawowych rzeczy: realizacja zamówienia, przesyłka itp.

Wszystkie inne sprawy, takie jak system płatności elektronicznych czy propozycja wpisania się do newslettera przy zamówieniu wymagają dodatkowego potwierdzenia od Ciebie. Nigdy nie wpiszemy Cię sami do żadnego newslettera jeśli tego nie chcesz - czyli wyrazisz zgodę albo sam wpiszesz swojego e-maila w formularzu newslettera. 

Ale uważaj! Jeśli ktoś zna Twój adres e-mail, to sam może Cię wpisać podając tą informację! Postaraj się chronić swój adres, by nie dryfował po morzach i oceanach Internetu.

 

Modyfikacja danych

Pamiętaj, że każde dane na Twój temat jakie nam przesyłasz możesz zmodyfikować. To Ty jesteś właścicielem swoich własnych informacji i zgodnie z prawem możesz uzyskać do nich dostęp, modyfikować je, usunąć i cofnąć zgodę na ich wykorzystanie. Nasze funkcje konta Użytkownika pozwalają na większość z tych działań, ale nie wszystkie, w tym aby ochronić Twoje konto przed atakami hakerskimi z cyberprzestrzeni. 

Jeśli potrzebujesz zmienić coś innego lub usunąć swoje konto, to skontaktuj się z nami pod adresem: sklep@pionkonauci.pl
Postaramy się aby cała sprawa przebiegła szybko i bez problemu. 

 

Komentarze, opinie, materiały

Na naszej stronie masz możliwość zamieszczania różnych treści i materiałów, na przykład opinii o produktach. Wrzucenie ich na stronę oznacza, że konieczne jest opublikowanie jakiejś informacji o Tobie - na przykład nicku lub imienia i nazwiska. Jest to czynność całkowicie opcjonalna, a podane przez Ciebie dane nie muszą być prawdziwe. Jeśli zdecydujesz się jednak podać swoje imię i nazwisko, to pamiętaj, że ta treść nie podlega już tej samej ochronie. Jest to po prostu materiał opublikowany do przeglądania przez wszystkich Użytkowników strony.

Z naszej strony, postaramy się nie modyfikować ani nie usuwać zamieszczanych przez Ciebie treści, nawet jeśli są niepochlebne dla nas lub naszych produktów (pod warunkiem, że materiały nie naruszają zasad Regulaminu, prawa i ogólnych norm społecznych).

 

Oceny satysfakcji - po co i czemu Cię o to prosimy?

Cóż, Drogi Kliencie, skoro czytasz ten materiał, to zapewne wiesz, że zaufanie w sprzedaży internetowej jest niezmiernie ważne. Chcielibyśmy pokazać Tobie i innym Klientom, że warto nam zaufać. Ale nie chcemy tego robić rzucając slogany typu "Ufaj nam, a będzie Ci dobrze!", bo, jak świetnie sobie zdajesz sprawę, wywoła to odwrotny efekt.

Tak więc czasem prosimy naszych Klientów o wypełnienie dla nas ankiety na temat satysfakcji z przeprowadzonej transakcji. Współpracujemy w tym obszarze z serwisem opiniującym i na potrzeby tego procesu, po Twojej zgodzie, przekażemy im Twojego e-maila aby mogli wysłać Ci formularz oceny. Chcemy aby w ten sposób inni mogli zobaczyć opinie Klientów, którzy zdecydowali się już z nami współpracować. Tak aby nie musieli się obawiać, że spróbujemy zebrać od nich pieniądze, a potem ufundować sobie z tego wakacje na Marsie bez wysyłania towaru.

Wypełnienie takiej ankiety jest dobrowolne. Nie zmuszamy nikogo do zrobienia tego, nie przekupujemy nikogo rabatami czy deputatami. Chcesz - wypełniasz, nie chcesz - to nawet nie musisz wyrażać zgody.

Po wypełnieniu ankiety, serwis opiniujący nie będzie zawracał Ci głowy żadnymi marketingowymi rzeczami, spamował itp. A jeśli tak by się stało - to daj nam znać! Nie chcemy współpracować z podmiotami, które nie podzielają naszego zdania w tych sprawach.

 

To jak z tą ochroną przed złymi mocami?

Nie da się ukryć, że w Internecie czają się różnego rodzaju piraci, łowcy danych, zbiry oraz ich wirusowe maskotki. Zdajemy sobie sprawę z tego, że Internet nie jest sielankową krainą wiecznej szczęśliwości. 

Co więc robimy aby zapobiec utracie lub kradzieży Twoich danych? Cóż, przede wszystkim Twoje dane osobowe znajdują się w naszych bazach (zbiorach) danych. Nie kopiujemy i mnożymy ich bez potrzeby, nie rozpowszechniamy ich, nie przekazujemy dostępu do nich innym osobom i podmiotom. 

Dostęp do danych ograniczony jest do osób, które muszą z nich korzystać do realizacji zamówień. Dane przesyłane przez stronę internetową szyfrowane są protokołem SSL. Współpracująca firma informatyczna gwarantuje robienie kopii bezpieczeństwa danych. Komputery są chronione hasłami, korzystamy z antywirusów i firewalli. Nasza sieć internetowa zabezpieczona jest szyfrowaniem i uczestniczą w niej tylko zaufane urządzenia.

Nie ukrywamy, że nie jest to ochrona na poziomie Pentagonu, ale naszym zdaniem jest to rozsądny poziom zabezpieczeń. Jeśli wpadniemy na jakiś pomysł by zabezpieczyć Twoje dane lepiej, to bądź pewien że to zrobimy.

  

I na koniec: pamiętaj, wszystkie te rzeczy robimy dla Ciebie. Chcemy pomóc Tobie i innym Użytkownikom. Uwielbiamy grać w planszówki i chcemy byś Ty oraz inne osoby mogli się cieszyć tym hobby bez dodatkowych stresów czy nieprzespanych nocy.

 

Miłej zabawy!

Zespół Pionkonauci.pl

 

 

do góry
Polajkuj nasz Fanpage nim wchłonie go Czarna Dziura! Otrzymuj informacje o:
  • Kosmicznych promocjach
  • Nowościach ze wszechświata
  • Szalonych akcjach Pionkonautów
 
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl