do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Promocje
Spadkobiercy
Spadkobiercy
48,00 zł 41,00 zł
szt.
Spartakus: Krew i Zdrada
Spartakus: Krew i Zdrada
155,00 zł 119,70 zł
szt.
T.I.M.E Stories: Tajemnica Maski
T.I.M.E Stories: Tajemnica Maski
99,50 zł 69,89 zł
Obecność
Obecność
79,95 zł 51,90 zł
Pola Arle
Pola Arle
219,95 zł 145,75 zł
szt.
Mistrz Słowa Mini
Mistrz Słowa Mini
25,00 zł 12,50 zł
szt.
Namiestnik
Namiestnik
119,95 zł 68,00 zł
szt.
Wymyśl to!
Wymyśl to!
49,95 zł 32,50 zł
szt.
Dominion: Złoty Wiek
Dominion: Złoty Wiek
159,95 zł 99,98 zł
szt.
Fief EDYCJA POLSKA
Fief EDYCJA POLSKA
222,00 zł 161,70 zł
szt.
Kamienie w kieszenie
Kamienie w kieszenie
89,95 zł 58,50 zł
szt.
Dawno, dawno temu...
Dawno, dawno temu...
79,95 zł 57,90 zł
szt.

Planszówkowe premiery 2017

0
Planszówkowe premiery 2017

Za nami pierwsze dwa tygodnie roku 2017. Za oknem śnieg i mróz - jest zimowo, jak na zimę przystało. Już chyba wszyscy zdążyli się "wdrożyć" i nie mylą się wpisując daty na dokumentach? :) Pora więc przejrzeć jakie gry planszowe zaserwują nam wydawcy w tym roku. A będzie tego trochę!

Skupimy się może na polskim rynku wydawniczym, bo tutaj i tak jest sporo interesujących rzeczy :) Czego więc wyczekiwać?

 

Master of Orion

Gra strategiczna science-fiction
Liczba graczy: 2-4
Wydawca: Rebel.pl
Rating BGG: 7,1/10 (137 ocen)
Data wydania: luty 2017

Master of Orion to gra planszowa w uniwersum serii gier komputerowych Master of Orion. Gracze stają się przywódcami gwiezdnych cywilizacji, a ich zadaniem jest rozwijanie wybranej rasy. Czeka nam się więc ekspansja na kosmiczną skalę. Zobaczymy rasy z komputerowej wersji, takie jak Darlokowie czy Psiloni. Podczas gry możliwe będzie ulepszanie umiejętności, podbój gwiazd, walka z przeciwnikami. Ekspansja będzie następować ścieżką militarną lub ścieżką tworzenia. 

 

  

Gra o Tron: Żelazny Tron

Gra strategiczna fantasy
Liczba graczy: 3-5
Wydawca: Galakta
Rating BGG: 7,4/10 (137 ocen)
Data wydania: 2017

Żelazny Tron, jak łatwo zauważyć i się domyślić, to kolejna gra planszowa ze świata Gry o Tron. Ponownie stajemy do walki o władzę jako jeden z rodów Westeros. Gracze muszą negocjować, blefować i grozić pozostałym, wykorzystując wszystkie dostępne środki aby zdobyć ostateczną nagrodę – Żelazny Tron! Nieodłącznie towarzyszyć nam będą intrygi, spiski i zdrada. Zobaczymy przy tym mechaniki znane z Cosmic Encounter.

DOOM

Gra przygodowa science-fiction
Liczba graczy: 2-5
Wydawca: Galakta
Rating BGG: 8,2/10 (156 ocen)
Data wydania: 2017

Kolejna w naszym zestawieniu gra planszowa oparta na grze komputerowej pod tym samym tytułem. Tym razem DOOM - czyli znana strzelanka. Planszówka będzie grą taktyczną - gracze, jako elitarni marines, będą walczyć z piekielnymi potworami wykonując niebezpieczne misje o różnych celach. Będzie brutalnie, będzie krwawo, będzie piekielnie!

 

Overseers

Gra karciana, blef
Liczba graczy: 3-6
Wydawca: Rebel.pl
Rating BGG: 7,0/10 (233 głosy)
Data wydania: 2017

Overseers to karciana gra, w której każdy z graczy wciela się w postać Opiekunki, mającej kierować losami ludzkości. Opiekunki sterują losem ludzi, ale także walczą między sobą. Wszystko to aby zachować równowagę i symetrię pomiędzy cnotami a słabościami. Każda Opiekunka ma specjalne zdolności mogące zmienić przebieg gry. Wszystko w bardzo ładnej, estetycznej oprawie graficznej przyjemnej dla oka.

 

Kosmiczne Spotkania

Gra strategiczna science-fiction
Liczba graczy: 3-5
Wydawca: Galakta
Rating BGG: 7,6/10 (18 tys. głosów)
Data wydania: 2017

Nareszcie! Kosmiczne Spotkania to słynny Cosmic Encounter wydany w polskiej wersji językowej. Wciągająca gra science-fiction o względnie prostych zasadach. Na początku gry gracze wybierają dla siebie jedną z aż 50 dostępnych ras o bardzo nietypowych i różnorodnych umiejętnościach. Przy pomocy ataków, negocjacji, sojuszy starają się skolonizować obce planety. W grze możesz być cywilizacją potrafiącą podglądać wrogie karty, albo mnożącą swoje armie w trakcie ataku, albo blefującą na temat swoich kart. Niektóre umiejętności potrafią bardzo szybko całkowicie zmienić sytuację i układ sił w galaktyce!

 

 

The Others

Gra przygodowa, horror
Liczba graczy: 2-5
Wydawca: Portal Games
Rating BGG: 7,9/10 (962 oceny)
Data wydania: styczeń 2017 

 

The Others jest grą przygodową w klimatach horroru. Jeden z graczy wciela się w rolę Grzechu, będącego ucieleśnieniem jednego z Grzechów Głównych. Pozostali gracze stanowią zespół mający zapobiec zwycięstwu Zła i apokalipsie. Grzech będzie starał się przyzywać kolejne potwory i dążyć do eliminacji bohaterów. Zespół bohaterów, w ramach jednostki specjalnej FAITH, będzie korzystać z różnorodnych umiejętności aby zrealizować kilka postawionych przed nimi misji

 

Orlean

Gra strategiczna, ekonomiczna, średniowiecze
Liczba graczy: 2-4
Wydawca: Wydawnictwo Baldar
Rating BGG: 8,1/10 (7 tys. ocen)
Data wydania: styczeń 2017

Orlean to nagradzana eurogra, której akcja toczy się w średniowiecznej Francji. Gracze zajmują się handlem, tworzeniem punktów kupieckich, rozwijaniem miasta, odkryciami. Celem jest osiągnięcie przewagi w różnych dziedzinach gospodarki. Gra ma zbalansowaną rozgrywkę, a przy tym jest różnorodna, łatwa w nauce i oferuje szereg ścieżek do zwycięstwa. 

 

Kowale Losu

Gra kościana, fantasy
Liczba graczy: 1-4
Wydawca: Rebel.pl
Rating BGG: 7,1/10 (7 ocen)
Data wydania: czerwiec 2017 

W Kowalach Losu gracze będą zbierać zasoby, pozyskiwać mityczne przedmioty, walczyć z potworami i zdobywać punkty zwycięstwa. Wszystko to przy użyciu kości, w których będzie można wymieniać ścianki na coraz lepsze - zwiększając szanse na osiągnięcie oczekiwanego wyniku. 

Pierwsi Marsjanie: Przygoda na Czerwonej Planecie

Gra przygodowa, science-fiction, survival
Liczba graczy: 1-4
Wydawca: Portal Games
Rating BGG: 7,8/10 (39 ocen)
Data wydania: czerwiec 2017 

Pierwsi Marsjanie, czyli zapowiadany od jakiegoś czasu Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie na Marsie. Gracze postawieni zostaną w roli pierwszych kolonistów, których zadaniem będzie przetrwać w nieprzyjaznym marsjańskim środowisku. Gra będzie zawierać dwie kampanie, w tym jedną legacy, oraz 6 pojedynczych misji. 

 

Alien Artifacts

Gra strategiczna science-fiction, 4X
Liczba graczy: 2-4
Wydawca: Portal Games
Rating BGG: 7,3/10 (13 głosów)
Data wydania: 2017

W Alien Artifacts poprowadzimy międzygwiezdną korporację, która wysyła statki badane w nieznaną przestrzeń kosmiczną, poszukując wiedzy i zasobów. W grze będziemy rozwijać swój statek i technologie, odkrywając przy tym galaktykę. Będzie to gra karciana, rozgrywana przez około godzinę. Mnogość strategii rozwoju zapewni wysoką grywalność i unikatowość rozgrywek.

 

Martians: A Story of Civilization

Gra strategiczna, ekonomiczna, science-fiction
Liczba graczy: 1-4
Wydawca: RedImp
Rating BGG: 6,9/10 (152 głosy)
Data wydania: marzec 2017

I kolejna gra o Marsie! :) Tym razem kooperacyjno-rywalizacyjna (w zależności od wariantu) gra worker-placement o budowie kolonii na Marsie, przetrwaniu, zbieraniu zasobów. Gracze muszą rozwijać technologie i tworzyć coraz lepsze warunki życia na Czerwonej Planecie.

  

This War of Mine

Gra przygodowa, survival
Liczba graczy: 1-6
Rating BGG: 8,6/10 (41 ocen)
Data wydania: luty 2017

Już niedługo, bo w lutym, na rynku ma pojawić się gra planszowa This War of Mine, będąca adaptacją gry komputerowej. Gra ufundowana była w kampanii crowdfundingowej z dość znaczącym sukcesem. Planszówka będzie kooperacyjną grą, w której wcielimy się w rolę cywilów uwięzionych w mieście w trakcie wojny. Naszym zadaniem będzie po prostu przetrwać, przy czym będzie to wymagało od nas trudnych wyborów, w tym wątpliwych moralnie.

 

Sherlock Holmes Consulting Detective: Kuba Rozpruwacz i Przygody w West Endzie

Gra kooperacyjna, detektywistyczna
Liczba graczy: 1-8
Wydawca: Rebel.pl
Rating BGG: 8,4/10 (29 ocen)
Data wydania: 2017 

Sherlock Holmes Consulting Detective to nietypowa pozycja na rynku gier planszowych. W zasadzie jest to bardziej zagadka niż gra - prawdziwe wyzwanie dla Twoich umiejętności umysłowych. Pakiet będzie zawierał 10 przygód - spraw do rozwiązania przez graczy, wykorzystując umiejętności analitycznego myślenia i dedukcji. Nie znajdziesz tutaj kostek czy pionków, lecz wywiady ze świadkami czy artykuły z gazet. Przy pomocy różnych poszlak musisz samodzielnie lub ze znajomymi odkryć prawdę.

 

Ocaleni

Gra strategiczna, survival
Liczba graczy: 1-4
Wydawca: Rebel.pl
Rating BGG: 8,5/10 (67 głosów)
Data wydania: kwiecień 2017 

Ocaleni to gra planszowa, która przenosi nas do 2079 roku, do świata spustoszonego wojną o wodę. Przetrwały zaledwie cztery plemiona, ukrywając się pod ziemią i desperacko walcząc o zasoby. Gracze wcielają się w przywódców, których zadaniem jest pokazać, że to właśnie ich plemię jest najbardziej "kwalifikowane" by dołączyć do Konwoju, a tym samym zapewnić sobie miejsce do życia w podmorskich miastach. Ocaleni to gra worker-placement o zbieraniu zasobów i przetrwaniu.

 

 

Terraformacja Marsa: Hellas i Elysium (dodatek)

W zasadzie mieliśmy tutaj nie opisywać dodatków, ale dla Terraformacji zrobiliśmy wyjątek :) W lecie tego roku ma pojawić się pierwszy dodatek do gry ekonomiczno-strategicznej, która osiągnęła niebywały sukces. Dodatek zawierać ma między innymi dwustronną planszę z dwoma nowymi regionami. Elysium zawierać będzie szczyt Olympus Mons, zapewniający 3 darmowe karty. Hellas pozwoli nam natomiast stworzyć wielki ocean zapewniający premie ciepła i wody. Mapy zawierać będą powiązane z regionami tytuły oraz nagrody.

Przy okazji, ale pewnie zainteresowani już wiedzą: dodruk podstawowej wersji Terraformacji Marsa ma być w lutym. 

 

Wspieram.to

A co ciekawego na wspieram.to? Póki co początek roku nie obfituje w kampanie, ale i tak znaleźć można kilka ciekawostek :)

 

Trajan

Gra strategiczna, starożytność
Liczba graczy: 2-4
Wydawca: Sharp Games
Rating BGG: 7,8/10 (9 tys. ocen)
Data wydania: październik 2017

 

Od kilku dni trwa kampania dla świetnej gry strategiczno-ekonomicznej Trajan, osadzonej w klimatach Cesarstwa Rzymskiego. W grze stajemy się bogatymi i wpływowymi obywatelami Rzymu, którzy walczą ze sobą o pozycję i władzę. Celem gry jest zebranie jak największej liczby punktów zwycięstwa przy pomocy kontrolowania wojsk, handlu czy Senatu. 

 

Wojownicy Midgardu

Gra strategiczna, wikingowie
Liczba graczy: 2-4
Wydawca: Czacha Games
Rating BGG: 7,6/10 (2,5 tys. ocen)
Data wydania: czerwiec 2017

W dniu pisania tego artykułu Wojownicy Midgardu osiągnęli już prawię połowę celu kampanii. W tej grze wcielamy się w role przywódców klanów wikingów. Gracze muszą uchronić swoje ziemie przed atakami trolli, chronić mieszczan czy zabijać mityczne bestie. Wszystko to w oparciu o mechanikę worker-placement. Zdobądź przychylność bogów i zostań nowym jarlem.

 

Ulm

Gra ekonomiczna
Liczba graczy: 2-4
Wydawca: Sharp Games
Rating BGG: 7,3/10 (514 ocen)

Kampania Ulm ma wystartować później w tym roku. Ulm to ekonomiczna gra o wpływach, tocząca się w średniowiecznym mieście na południu Cesarstwa. Gracze zdobywają przywileje w różnych dzielnicach miasta, podczas gdy budowana jest słynna katedra.

 

Spartakus: Krew i Zdrada oraz dodatki

Gra strateigczna, starożytność
Liczba graczy: 3-4
Wydawca: Games Factory Publishing
Rating BGG: 7,5/10 (4,5 tys. ocen)
Data wydania: czerwiec 2017

Pod koniec zeszłego roku udało się sfinansować kampanię dla Spartakusa - a więc planszówka zostanie wydana w okolicach połowy roku. Gra oparta jest na koncepcji serialu oraz postaci historycznej. W grze przejmujemy kontrolę nad jedną ze szkół gladiatorów i dołączamy do walk w starożytnym Rzymie. Walczymy o wpływy i pieniądze dla własnego rodu, zawieramy układy, przekupujemy innych. Całość gry toczy się wokół areny, na której nasi dzielni gladiatorzy mierzą się ze sobą.

 

A poniżej nasze osobiste top-listy wyczekiwanych gier :)

 

Bartosz:

 1. This War of Mine
 2. Sherlock Holmes Consulting Detective: Kuba Rozpruwacz i Przygody w West Endzie
 3. Kosmiczne Spotkania

Dla mnie This War of Mine zapowiada się niesamowicie. Grałem w grę komputerową i bardzo przypadła mi do gustu. Liczę na sukces planszówki, bo podoba mi się to połączenie - jesteśmy zwykłą, szarą osobą, nie jakimśtam bohaterem z niesamowitymi zdolnościami. Próbujemy tylko przetrwać, a przy tym nasza moralność wystawiona będzie na ciężką próbę. Sherlock też brzmi świetnie - nie ma to jak trudna zagadka do rozwiązania, przy której trzeba się konkretnie wysilić :) Natomiast Kosmiczne Spotkania polecam każdemu - sam mam angielską wersję, w którą uwielbiam grać. Różnorodność rozgrywek jest bardzo duża dzięki wielu rasom. Gra (a raczej gracze) naprawdę potrafi zaskoczyć!

 

Paweł:

 1. Terraformacja Marsa: Hellas i Elysium
 2. Pierwsi Marsjanie: Przygoda na Czerwonej Planecie
 3. Sherlock Holmes Consulting Detective: Kuba Rozpruwacz i Przygody w West Endzie

Można powiedzieć, że moje oczekiwania są pozaziemskie, ponieważ najbardziej interesują mnie marsjańskie klimaty. A szczególnie dodatek do epickiej gry Terraformacja Marsa, która sprawiła, że gry ekonomiczne stały się moją ulubioną kategorią planszówek. Jestem uradowany, że tak szybko doczekamy się tego dodatku i po raz n-ty przyczynię się do rozwiązania problemu przeludnionej planety Ziemi terraformując naszego czerwonego sąsiada. Jeśli chodzi o Pierwsi Marsjanie: Przygoda na Czerwonej Planecie, to tutaj również kieruję się sentymentem do bardzo udanego "poprzednika" (Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie), przy którym choć przez chwilę mogłem uciec myślami od krakowskiego smogu i przeżyć przygodę na nieskażonej brudną cywilizacją tropikalnej wyspie.
A na deser Kuba Rozpruwacz i Przygody w West Endzie, co zapowiada się na ciekawą odmianę. Chętnie zakosztuję tej gry.

Przemek:

 1. Wojownicy Midgardu
 2. Gra o Tron: Żelazny Tron
 3. Orlean

Jako wielki fan dwóch kultowych seriali tj. Game of Thrones i The Vikings, z niecierpliwością czekam na gry: Gra o Tron: Żelazny Tron oraz Wojownicy z Midgardu. Spiski, negocjacje z wrogami i krwawe walki mężnych rycerzy oraz brutalnych wojowników zawsze wzbudzały we mnie zachwyt. W grach tych pojawiają się również elementy świata fantasy, które są jak smakowita wisienka na okazałym torcie. Nic tylko konsumować… znaczy się grać. Trzecią grą, którą chciałbym przetestować jest strategiczna gra Orlean. Polecam ją szczególnie miłośnikom czasów średniowiecza oraz tym, którzy lubią zdobywać dominację i powiększać swoje wpływy :). W grze wykorzystuje się do tego farmerów, budowniczych, naukowców, handlarzy, rycerzy, kapłanów i innych mieszkańców regionu centralnej Francji :)

 

Wszystkie nowości będą się regularnie pojawiać w naszej kategorii Nowości, z opcją preorder.

do góry
Polajkuj nasz Fanpage nim wchłonie go Czarna Dziura! Otrzymuj informacje o:
 • Kosmicznych promocjach
 • Nowościach ze wszechświata
 • Szalonych akcjach Pionkonautów
 
{nocache:327eda84635262421c1e05ec5ba29a1d#0}
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl