do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

O firmie

Parę nieciekawych słów o powstaniu Pionkonautów!

Pionkonauci powstali w 2016 roku głęboko w podziemiach planety GRO-26D-CEN-E w tajnej bazie zwanej Kryptą Chomika. W obliczu chęci grania bez prądu oraz rosnącemu na to wszechogarniającemu popytowi postanowiliśmy opracować międzygalaktyczną platformę do wymiany dóbr planszówkowych. Tak oto powstaliśmy.

Bartosz Wójcik

Mieszka w Nowej Hucie, nie w Krakowie. Miłośnik książek, ciemnego piwa, czaszek i naleśników. Niespełniony fotograf. Kocha potrząsać głową do ciężkiej muzyki. Mistrz strategii, cyfr i finansów. Jeśli Twoja firma ma kłopoty - on Wie dlaczego. 

Zawsze znajdzie okazję by rozegrać partyjkę w grę planszową. Jest czempionem w ogarnianiu instrukcji do planszówek, które nadzwyczaj uwielbia.

Interesuje go chaos, ale na co dzień lubi mieć wszystko starannie zaplanowane i przemyślane. Do prawa i reguł podchodzi pragmatycznie - na ogół je uznaje jako sensowne, ale też uważa, że głupie zasady można łamać dla dobra ludzkości. Jest solidnym teoretykiem, niewierzącym w przesądy ludowe, wierzenia, magie i aury. Ufa tylko rozsądkowi i faktom podpartym badaniami i nauką. Pochłania książki niezależnie od pory dnia i miejsca. 

Posiada wysoką odporność na niskie temperatury. Zamierza zapisać się do szkółki morsów, aby razem z nimi kąpać się w lodowatym przeręblu. Jest również świetnym piechurem! Potrafi przejść cały Kraków na piechotę, gdy nie chce mu się czekać na tramwaj.

Wstaje o świcie równo z piejącymi kogutami, bo twierdzi, że o tej porze jego umysł jest najproduktywniejszy. Kocha duże owady, szczególnie dzikie pająki, które regularnie dokarmia. Wyjątkowo nie lubi skorpionów, jednego nawet ze złości pożarł.

Ulubione planszówki: Battlestar Galactica, Eldritch Horror, Cosmic Encounter, Pandemic: Legacy.
Ulubione filmy i seriale: Firefly, Sherlock, Battlestar Galactica, Rome, Hannibal, Star Trek.
Ulubione książki: Chronicles of the Black Company, Passage at Arms, Commonwealth Saga, Leviathan Wakes.

Przemek Bednarczyk

Social media ninja, książę Internetu, myśliciel i wynalazca. Prawdziwa rzeczywistość to dla niego Matrix. Większość czasu spędza poszukując źródła wszelkiej szczęśliwości przeglądając filmiki na YouTube. Wprawiony i wytrawny kierowca, który marzy o niebieskim Subaru. Zawsze chętnie wszystkim pomoże lub podwiezie, nawet jeśli tak naprawdę mu się nie chce.

Żyje oszczędnie ale wydajnie - lubi zjeść dużo, tanio i syto. Smakosz ryb w olejku lub pomidorkach. Kocha ptactwo i ptasie jaja – konsumuje je w hurtowych ilościach. Wrodzona efektywność ekonomiczna zachęciła go do poszerzenia horyzontów zawodowych o magiczne arkana księgowania. Konta analityczne, rozliczenia międzyokresowe, odpisy aktualizacyjne zaczynają być dla niego nudną codziennością.

Twardy z niego negocjator, nie da się naciągnąć na drogie garnitury w Tajlandii czy wycieczki tuk-tukami. Kocha pertraktacje z Chińczykami, zażarte negocjacje cenowe i walkę o najdrobniejsze szczegóły. Z doświadczenia wie, że najlepszymi metodami są tłumaczenie na migi lub obrazkowo.

Urodzony kartograf, najlepiej czuje się na mapie. Zawsze odnajdzie się w terenie. Lubi planować wycieczki tak, aby były jak najmniej męczące. To pozostałość po jego kajakarskich podróżach po świecie, które często wspomina. Kolekcjoner owadów i kuriozów z całego świata – ma w słoiku zasuszoną modliszkę, która próbowała go kiedyś pożreć. Do dziś szepce do niego swym owadzim głosem zza szklanej bariery. Poza tym w dzieciństwie chciał zostać pilotem, ale obecnie ma lęk wysokości.

Fan Wojciecha Cejrowskiego, przeczytał do tej pory pół jego książki.

Ulubione gry: Poker, Szachy, Terraformacja Marsa
Ulubione filmy i seriale: Dexter, Breaking Bad, Obcy, Louis de Funès
Ulubione książki: Hobbit, Władca Pierścieni, Pan Tadeusz
Motto: „Taki jest mój rozkaz i taka jest moja wola”

Paweł Bednarczyk

Obrońca przyrody, szaman, alchemik i podróżnik. Kocha naturę i uwielbia przytulać się do drzew oraz zaglądać w ciemne dziury (w ziemi oczywiście). Nie lubi ludzi, którzy krzywdzą zwierzęta, choć sam pokutuje za masowe morderstwa na muchach w dzieciństwie i jada mięso. Chciałby wykupić setki hektarów terenu aby leżało na dziko nienaruszone przez cywilizację.

Wierzy w uzdrawiającą moc kryjącą się w ziarnach, bulwach i innych darach natury. Chciałby stworzyć eliksiry zdrowia i długowieczności. Uwielbia jadać owoce prosto z drzew i przeprowadzać eksperymenty kulinarne. Amator ostrych przypraw i sosów. Osobisty rekord: 234 000 stopni Scoville’a.

Marzy o podróżowaniu po świecie. Chciałby zobaczyć murzynów w naturalnym afrykańskim środowisku. Preferuje chaotyczne, zdezorganizowane wycieczki, bo tak lepiej zobaczyć jak żyją tubylcy. Lubi odciąć się od ludzi, ale nie da się oderwać od komórki i Facebooka. Z wypraw przywozi ze sobą kieliszki, choć pije głównie piwo.

Chciałby mieć sylwetkę i szerokość Stevena Seagala aby budzić respekt na dzielni. Wzrusza się przy epickich scenach w filmach fantasy i romantycznych. Artystyczna dusza, kreatywny - gdyby nie Internet, zostałby ekscentrycznym grafikiem malującym swoje psychodeliczne wizje. Mówi o sobie, że jest Wężownikiem, a poza tym najlepszy szaman na serwie.

Ulubione gry: Terraformacja Marsa, Bardzo Czarna Dziura, Grzybobranie, Memory.
Ulubione filmy i seriale: Władca Pierścieni, Matrix, Breaking Bad, The Wire, Fargo.
Ulubione książki: Harry Potter, Gotrek & Felix, Hobbit.

Fojler

Ma bąbelkową naturę. Nieśmiały, lecz przyjacielski, zawsze chętnie pomoże. Z odrobiną szaleństwa w oczach. Tak samo jak my, kocha gry planszowe - uwielbia się w nich tarzać, ściskać, otaczać i przytulać. Jako że nie jest człowiekiem, nie podlega (chyba?) pod ZUS i prawo pracy. Może więc działać całymi dniami, bez wytchnienia, z narażeniem życia i poniżej stawek minimalnych. W 2016 roku uzyskał tytuł najlepszego pracownika za wkład naukowy w badania nad kreatywnymi metodami zawijania typu "byle jak". Liczymy na pośmiertnego Nobla z fizyki.

Życiowe motta: "Owijam, więc jestem", "Lepiej się rozwijać nić zwijać", "Chcesz coś dobrze owinąć? Owiń to sam!"

Obecnie szuka drugiej połówki. Jeśli ktoś jest zainteresowany, to możemy zorganizować spotkanie.

Stażystka Nela

Nelka ze względu na niewielkie doświadczenie zawodowe i życiowe jest maskotką naszego sklepu. Jest to typowy przykład zatrudniania nieletnich do ciężkiej pracy fizycznej. Psinka chętnie doradza w wyborze przez obwąchiwanie towaru i badanie czy zawiera jadalne elementy. Niestety nie może zagrać z nami w planszówki ze względu na to, że nie spełnia wymagań wiekowych praktycznie wszystkich gier.

Prywatnie Nelka marzy o karierze aktorskiej. Uwielbia być obiektem zainteresowania, co daje jej świetne predyspozycje do pracy w showbiznesie. Kto wie, być może zobaczycie ją kiedyś w reklamach naszego sklepu z grami planszowymi.

Nelka rozmyśla także o podróżowaniu w nieznane. Szczególnie w kosmos, za swą idolką - Łajką. Niestety póki co ma lęk wysokości, szczególnie na widok schodów - których nienaturalna konstrukcja wywołuje w niej poczucie wchodzenia w paszczę jakiegoś Lovecraft'owego potwora.

Ulubione gry: gryzienie skarpet, gryzienie orzechów, gryzienie rąk, gryzienie kabli, gryzienie
Muzyka: tylko Metal
Ulubione potrawy: głównie wegetariańskie: orzechy, kora z patyków, jajka na twardo, ale też nie pogardzi kabanosem
Motto: „Oto orzech mój, nie Twój.”, "Wszystko co w pysku się zmieści może zostać zjedzone."

do góry
Polajkuj nasz Fanpage nim wchłonie go Czarna Dziura! Otrzymuj informacje o:
  • Kosmicznych promocjach
  • Nowościach ze wszechświata
  • Szalonych akcjach Pionkonautów
 
{nocache:327eda84635262421c1e05ec5ba29a1d#0}
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl