do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Filtruj
Wysyłka w
Cena
  • od
    do
Promocje
Spadkobiercy
Spadkobiercy
48,00 zł 41,00 zł
szt.
Spartakus: Krew i Zdrada
Spartakus: Krew i Zdrada
155,00 zł 119,70 zł
szt.
T.I.M.E Stories: Tajemnica Maski
T.I.M.E Stories: Tajemnica Maski
99,50 zł 69,89 zł
Obecność
Obecność
79,95 zł 51,90 zł
Pola Arle
Pola Arle
219,95 zł 145,75 zł
szt.
Mistrz Słowa Mini
Mistrz Słowa Mini
25,00 zł 12,50 zł
szt.
Namiestnik
Namiestnik
119,95 zł 68,00 zł
szt.
Wymyśl to!
Wymyśl to!
49,95 zł 32,50 zł
szt.
Dominion: Złoty Wiek
Dominion: Złoty Wiek
159,95 zł 99,98 zł
szt.
Fief EDYCJA POLSKA
Fief EDYCJA POLSKA
222,00 zł 161,70 zł
szt.
Kamienie w kieszenie
Kamienie w kieszenie
89,95 zł 58,50 zł
szt.
Dawno, dawno temu...
Dawno, dawno temu...
79,95 zł 57,90 zł
szt.
Talisman: Magia i Miecz Talisman: Magia i Miecz
Producent: Galakta
Cena: 209,95 zł
zobacz więcej

Talisman: Magia i Miecz

Talisman, znany w Polsce także po prostu jako Talizman, to słynna przygodowa gra planszowa fantasy. Talisman powstał już w 1983 roku i jest dość popularny do dziś. Gra doczekała się wielu edycji i rozszerzeń, a obecnie dostępna jest poprawiona czwarta wersja. W grze przenosimy się do fantastycznego świata jako grupa 2 do 6 rywalizujących ze sobą bohaterów, których celem jest zdobycie Korony Władzy. Podczas rozgrywki będziemy musieli przebyć trzy regiony, walczyć z przeciwnikami, zbierać przedmioty i pieniądze oraz wzmacniać swoją postać. Kluczowe będzie także zdobycie tytułowego Talizmanu, który umożliwi nam wkroczenie do Doliny Ognia zawierającej Koronę. Każdy bohater cechuje się unikatowymi zdolnościami oraz posiada różne atrybuty startowe. Dzięki temu rozgrywka posiada elementy asymetryczności powodujące, że strategię należy dopasować do wybranej postaci. Pomimo iż brzmi to wszystko dość skomplikowanie, Talisman jest w rzeczywistości względnie prostą grą planszową, łatwą do przyswojenia przez początkujących graczy. Gra swoimi mechanikami przypomina klastyczne planszówki – by się przesunąć musimy rzucić kośćmi, wybieramy kierunek ruchu, a później wykonujemy polecenia z pola planszy. Gra planszowa posiada dość dużą rzeszę fanów, a społeczność planszówkowa chętnie tworzy nowe, własne dodatki. Sukces gry zaowocował także opracowaniem gry planszowej Relic ze świata Warhammera 40.000 opartej na zasadach Talisman’a. Powstały także gry komputerowe: Talisman i Talisman: the Horus Heresy.

Rozszerzenia

Popularność tej gry planszowej sprawiła, że do Talisman’a wydano aż 14 rozszerzeń! Wprowadzają one nowe postacie, karty przygody, zadań, ekwipunku, czarów i wiele innych elementów. Dostępne są także nowe mechaniki gry, na przykład Żniwiarz polujący na bohaterów, nowe regiony z osobnymi kartami, Wilkołak oraz alternatywne zakończenia. Wszystko to powoduje, że każda rozgrywka w grę planszową Talisman jest bardziej unikatowa i niepowtarzalna. Jeśli chcecie grać w Talisman ze wszystkimi dodatkami, to będziecie potrzebowali naprawdę sporo miejsca! Sama plansza i dodatkowe regiony to około 1,2 m2!

Plusy i minusy

Talisman przez wielu graczy postrzegany jest jako kultowa gra planszowa, protoplasta nowoczesnych planszówek przygodowych. Wielu osobom przypada do gustu ze względu na prosty sposób gry, dość jasne zasady i sposób na wygraną. Mnogość rozszerzeń umożliwia wzbogacenie rozgrywki i wprowadzenie ciekawych, nowych przygód. Jednakże dla wielu graczy, szczególnie bardziej zaawansowanych, Talisman kojarzy się z dość długą i nużącą rozgrywką o wysokim stopniu losowości. Rozegranie jednej partii zajmuje dobrych kilka godzin, a w ich trakcie gra opiera się głównie na rzucaniu kośćmi. Podsumowując, w Talismana na pewno warto zagrać choć raz w życiu, by poczuć klimat fantasy i przygody przy prostej, nieskomplikowanej rozgrywce. Prostota zasad może zachęcić nowicjuszy do gry, lecz wiele osób może preferować bardziej dynamiczne gry planszowe o większej swobodzie, interakcji i wpływie na grę.

do góry
Polajkuj nasz Fanpage nim wchłonie go Czarna Dziura! Otrzymuj informacje o:
  • Kosmicznych promocjach
  • Nowościach ze wszechświata
  • Szalonych akcjach Pionkonautów
 
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl