do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Jak pomagamy?

Pionkonauci.pl nie jest zwykłym sklepem z grami planszowymi. Ideą naszej działalności jest nie tylko sprzedawanie gier, ale także niesienie wraz z Wami, naszymi Klientami, pomocy dla domów dziecka, szkół i innych placówek wychowawczo-opiekuńczych oraz edukacyjnych. Podczas składania zamówień, możesz dodać od siebie opcjonalną składkę na fundowanie paczek gier planszowych. Chcemy aby młodzież i dzieci w trudnej sytuacji życiowej także mogły poczuć radość z gry jako Pionkonauci i realizować swoje marzenia :-)

Misja Pionkonautów

Wyobraźcie sobie średniowieczne miasto oblężone przez hordy potworów; statek międzygwiezdny przemierzający zimny, obcy kosmos w drodze ku nieznanym planetom; bezludną rajską wyspę ze zdesperowanymi rozbitkami; mroczny loch, w którym czai się pradawne zło albo królestwo w potrzebie czekające na dobrego władcę. Wyobraźcie sobie trudności i przeciwności losu, których doświadczają ludzie w takich chwilach. Wyobraźcie sobie, że jesteście częścią tych historii i to Waszą rolą jest stawić czoła tym wyzwaniom, odkryć pradawne tajemnice, zmierzyć się z potworami czy bezwzględną konkurencją.

Drodzy Gracze, jesteście dla nas bohaterkami i bohaterami, zarazem obrońcami, odkrywcami, królami, kupcami, rycerzami, farmerami, szpiegami i generałami. Wiemy, że toczycie nierówną walkę na planszach o przetrwanie i zwycięstwo, rzucając kośćmi by uratować ludzkość czy zbudować cuda świata. Z odrobiną wyobraźni, wspomagając się figurkami i kartami uczestniczycie w niesamowitych przygodach, zmagając się o losy światów czy królestw.

Jako sklep z grami planszowymi Pionkonauci.pl chcemy dostarczać Wam takich wrażeń i doświadczeń poprzez możliwość przeniesienia się w czasie i przestrzeni w inną rzeczywistość oraz sytuacje, wymagające bohaterskiej odwagi, kreatywności, strategicznego myślenia czy współpracy. Wspólnie odkrywamy kosmos i nowe plansze, a walcząc z mrocznymi mocami nie zapominamy o tym by pomagać innym.

Wyobrażamy sobie świat lepszym niż jest. Chcemy aktywnie działać by coś w nim zmienić, nawet za cenę naszego zysku i czasu. Pragniemy dostarczać Wam świetne gry planszowe, a przy tym wraz z Wami wspierać innych – dzieci i młodzież z domów dziecka, szkół i innych placówek wychowawczo-opiekuńczych oraz edukacyjnych. W obiektach tych są osoby, którym przyda się dodatkowa iskierka radości i szczęścia w życiu. Chcemy więc pomagać przez ofiarowywanie im paczek gier planszowych – aby te osoby także mogły poznać nasze wspaniałe hobby i rozwijać swoje marzenia.

To jest właśnie misja Pionkonautów.

Drodzy planszówkowicze, Wy także jesteście Pionkonautkami i Pionkonautami! Pomóżcie nam w naszej wspólnej misji! :-)

Wierzymy, że warto rozprzestrzeniać nasze hobby i pasję. Granie w planszówki jest nie tylko świetną zabawą i rozrywką, ale także uczy, rozwija i pomaga ludziom zbliżyć się do siebie. W czasach Internetu każdy z nas potrzebuje chwili odłączenia się i przeżycia wspólnej przygody z bliskimi, znajomymi czy nieznajomymi :-) Jeśli nie spróbowaliście jeszcze grać w planszówki, to gorąco zachęcamy Was do tego – na pewno nie pożałujecie :-)

Dlaczego i skąd ten pomysł?

Jako zespół Pionkonauci.pl interesujemy się grami planszowymi i komputerowymi większość naszego życia. Doświadczenia z gier strategicznych i ekonomicznych rozbudziły w nas ducha przedsiębiorczości, więc próbujemy swoich sił tworząc sklep z grami. Pragniemy dzielić się naszym hobby z innymi graczami dostarczając im świetnych gier od najlepszych wydawców. Gdy wpadliśmy na pomysł założenia sklepu z grami planszowymi, chcieliśmy aby był on wyjątkowy.

Nie chcieliśmy ścigać się z konkurencją o to kto zaoferuje towary taniej. Naszą wspólną wizją stało się więc prowadzenie działalności charytatywnej. Uznaliśmy, że to dobry i właściwy wybór. Choć nie budujemy prawdziwych rakiet kosmicznych, mamy poczucie robienia czegoś ważnego, co ma sens. Chcemy aby nasi Klienci także poczuli w sobie odwagę i radość z pomagania innym, by zaangażowali się w nasze działania charytatywne i wiedzieli, że niesiona pomoc jest także ich wyborem. W codziennej pracy nie myślimy o tym jak się dorobić tylko jak wspólnie pokonać smoka – zmienić świat na lepsze :-)

Komu pomagamy?

Naszą wspólną pomoc kierujemy póki co głównie do domów dziecka, a więc placówek opiekuńczo-wychowawczych. W domach dziecka wychowują się dzieci, których sytuacja życiowa jest trudniejsza z różnych względów. Otoczone są jednak wspaniałą opieką wychowawców i pedagogów, którzy z sercem i oddaniem poświęcają im swój czas. Dzięki ich pomocy oraz wsparciu zewnętrznych instytucji i podmiotów, wychowankowie mają szansę rozwijać się, uczyć, a później realizować swoje życiowe plany i cele. Mają marzenia takie same jak każdy z nas w dzieciństwie – chcą być pilotami, astronautami, rycerzami, lekarzami czy policjantami. Chcielibyśmy pomóc im je spełnić przynajmniej w małym stopniu. W ich życie możemy wprowadzić trochę więcej szczęścia, pomóc im rozwijać się i uczyć poprzez zabawę, by na twarzach częściej gościła radość.

Jesteśmy dopiero na początku naszej drogi w działalności charytatywnej. Liczymy na Waszą pomoc, by cel udało się zrealizować jak najszybciej.

Jak pomagamy?

Przy zakupie produktów z naszego sklepu masz możliwość dodania składki charytatywnej, którą przeznaczymy na cel charytatywny. Jest nim fundowanie paczek gier planszowych dla wybranych przez nas placówek w postaci darowizn. Uważamy, że to świetna forma wsparcia, związana z naszą podstawową działalnością. Planszówki kształcą, uczą, bawią i rozwijają umysły. Jest to super rozrywka dla dzieci i starszych, jak i narzędzie edukacyjne dla nauczycieli i opiekunów.

Nasza pomoc zorganizowana jest w postaci kampanii. To znaczy, prowadzimy stałą zbiórkę, o określonym celu kwotowym do realizacji. Póki co założyliśmy jako cel sumę 1000 złotych. Za tą kwotę pokryjemy koszty zakupu gier planszowych oraz pozostałe wydatki związane z transportem, organizacją przekazania gier, wydarzeniem, a także innymi opłatami. Czy tysiąc złotych to dużo albo mało? Póki co trudno nam powiedzieć. Dopiero zaczynamy nasze akcje charytatywne. Wasz entuzjazm będzie dla nas odpowiedzią czy warto i jesteśmy w stanie zaangażować się w to bardziej i uzbierać większe kwoty.

Postępy w realizacji naszej kampanii możecie obserwować na naszej stronie. Prezentujemy na niej pasek informacyjny (wykres), który wskazuje jak dużo pieniędzy udało nam się już uzbierać, a ile potrzebujemy jeszcze by osiągnąć cel.

Gdy (a raczej „kiedy”) uda nam się zrealizować cel kampanii, dla wybranego domu dziecka zakupimy gry planszowe, zgodnie z planem. Będą to produkty, które kadra zarządzająca placówki uzna za stosowne dla swoich wychowanków, przy naszym wsparciu i doradztwie. Następnie, zorganizujemy wydarzenie dla wybranej placówki, w ramach którego przekażemy zakupione gry oraz zagramy wspólnie z podopiecznymi.

Po zakończeniu kampanii pragniemy uhonorować także Was jako darczyńców. W końcu to dzięki Waszej pomocy możliwe jest zrealizowanie celu :-) Przygotujemy więc pamiątkową tablicę z Waszymi imionami i nazwiskami (oczywiście o ile zgodzicie się je opublikować) oraz zamieścimy informację o wsparciu na naszej stronie internetowej.

Jeśli jesteście w życiu realistami, pewnie zapytacie: skąd pewność, że faktycznie przeznaczamy te pieniądze na ten cel a nie wczasy na Hawajach? Cóż, póki nie zrealizujemy pierwszej kampanii – musicie nam zaufać. Gdy już się uda, na naszej stronie będziemy prezentować zdjęcia z przekazania gier. Zobaczycie na nich, że faktycznie dotrzymujemy słowa i nie jest to jakaś ściema :-)

Wasz udział

Jak przedstawiliśmy wyżej, wystarczy, że przy wyborze produktu na stronie wybierze dodatkową składkę charytatywną do przekazania. Nie musicie nic więcej robić :-) My postaramy się aby wykorzystać tą kwotę najbardziej efektywnie jak się da.

Jeśli brak Ci funduszy by nas wspierać częściej lub dodatkowymi kwotami, to nie martw się! Spoko, rozumiemy to. Każdy pomaga jak może :-) Możesz wesprzeć naszą misję w inny sposób – i o to Cię prosimy:

  • zamieść swoją fotkę z gry na Instagramie i otaguj ją #pionkonauci,
  • udostępnij nasz profil FB lub posty swoim znajomym,
  • polajkuj nasze posty,
  • napisz jakąś recenzję gry,
  • opowiedz o nas swoim znajomym, rodzinie i bliskim.

Dzięki temu może ktoś inny dowie się o naszej misji i będzie chciał pomóc. Dzięki za wsparcie!

do góry
Polajkuj nasz Fanpage nim wchłonie go Czarna Dziura! Otrzymuj informacje o:
  • Kosmicznych promocjach
  • Nowościach ze wszechświata
  • Szalonych akcjach Pionkonautów
 
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl