do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana
Promocje
Colt Express
Colt Express
139,95 zł 91,90 zł
Munchkin Cthulhu
Munchkin Cthulhu
84,95 zł 55,90 zł
Munchkin Pathfinder
Munchkin Pathfinder
89,90 zł 58,90 zł
szt.
Munchkin z Karaibów
Munchkin z Karaibów
84,95 zł 56,90 zł
szt.
Munchkin
Munchkin
89,95 zł 60,40 zł
Mistrz Słowa Mini
Mistrz Słowa Mini
25,00 zł 13,00 zł
szt.
Cytadela
Cytadela
89,95 zł 73,50 zł
Dolina Kupców
Dolina Kupców
89,95 zł 61,90 zł
szt.
Grzybobranie Rajd
Grzybobranie Rajd
21,00 zł 14,25 zł
Jamaica
Jamaica
159,95 zł 110,35 zł
Kamienie w kieszenie
Kamienie w kieszenie
89,95 zł 60,90 zł
szt.
Osadnicy: Narodziny Imperium
Osadnicy: Narodziny Imperium
144,95 zł 88,69 zł

Gry logiczne to idealna rozrywka dla osób lubiących trochę pogłówkować, kombinować i rozruszać umysł :) Gry z tej kategorii będą wymagać od Ciebie logiki, umiejętności i sprytu, stawiając przed Tobą wysokie wymagania. Pionkonauci twierdzą, że gry logiczne świetnie rozwijają mózg, a tym samym pomagają dzieciom osiągnąć lepsze wyniki w nauce, a osobom starszym utrzymać aktywność umysłową. Twój mózg też potrzebuje gimnastyki, nie pozwól mu się skurczyć!

Abalone Classic Abalone Classic
Producent: Rebel.pl
Cena: 55,98 zł 79,95 zł
zobacz więcej
  • promocja
Abalone Quattro Abalone Quattro
Producent: Rebel.pl
Cena: 95,00 zł
zobacz więcej
Cztery Pory Roku Cztery Pory Roku
Producent: Granna
Cena: 31,50 zł
zobacz więcej
Festiwal Lampionów Festiwal Lampionów
Cena: 88,00 zł
zobacz więcej
Patchwork Patchwork
Producent: Lacerta
Cena: 83,50 zł
zobacz więcej
Tajemnicze Domostwo Tajemnicze Domostwo
Producent: Portal Games
Cena: 120,00 zł
zobacz więcej

Pobudź swój umysł!

Gry logiczne to typ gier planszowych lub karcianych, w których gracze muszą wykorzystać umiejętności logicznego myślenia by osiągnąć zwycięstwo lub cel gry. Niezbędna jest dedukcja, przewidywanie ruchów, dobra pamięć czy zdolność eliminacji ścieżek, które nie prowadzą do satysfakcjonującego rozwiązania. O ile są to oczywiście zdolności, które przydają się w każdej grze planszowej i każdej sytuacji w życiu, to w przypadku gier logicznych są one szczególnie ważne. Tego typu gry planszowe na pierwszy plan wysuwają myślenie. Tutaj nie ma miejsca na sojusze, zdrady, podstępy, retorykę czy losowość. To po prostu starcie umysłów i rozsądku. Planszówki z tej kategorii niekoniecznie mają trudne, skomplikowane zasady. Wręcz przeciwnie, reguły gier logicznych są często dość łatwe do przyswojenia, lecz osiągnięcie mistrzostwa jest znaczącym, intelektualnym wyzwaniem. Gry logiczne najczęściej charakteryzują się pewnym poziomem abstrakcji. Bardzo rzadko mają one jakąkolwiek tematykę, fabułę czy postacie. Dzięki temu z gry planszowej usuwane są zbędne „dystraktory”, czyli rzeczy i czynniki zagłuszające jasność i klarowność myśli oraz procesów decyzyjnych. Nie znajdziecie tutaj bohaterstwa, walki ze smokami, pieniędzy czy emocji – wszystko to mogłoby odciągnąć umysły graczy i wpłynąć niekorzystnie na ich wybory. Przykładem klasycznej gry logiczno-strategicznej są Szachy. Ta królewska gra sprzed wieków potrafi kształtować myślenie strategiczne i logikę jak żadna inna. Innymi, jednoosobowymi przykładami gier logicznych są: Okręty, Go, Warcaby, Abalone, Festiwal Lampionów.

Łamigłówki i układanki

Wiele gier logicznych to po prostu tak zwane łamigłówki. Są to najczęściej jednoosobowe gry, które mają przetestować intelekt gracza na różne sposoby. W zależności od konstrukcji i projektu skupiają się na rozumowaniu logicznym, dedukcji, umiejętności przewidywania zmian na płaszczyznach oraz w przestrzeni i myślenia w ich kontekście. Takimi grami są między innymi: karciane pasjanse, Saper, Sudoku, Mahjong, K-Dron. Puzzle i inne układanki także są rodzajem gier logicznych, w których umiejętność całościowego myślenia i wyobrażania sobie całości jest kluczowa. Przykładem gry logicznej jest także kostka Rubika. Dla niewtajemniczonych: jest to sześcian, którego boki składają się (na ogół) z dziewięciu pól w różnych kolorach. Zadaniem gracza jest ułożenie pól na ścianach w taki sposób, aby każda ściana miała pola tylko w jednym kolorze. W ostatnim czasie popularne stały się różnego rodzaju labirynty – w formie pierścieni lub trójwymiarowych kostek. Dla przykładu, w niektórych z nich małą kulką należy doprowadzić do „wyjścia”. Brzmi łatwo, ale… jak to zrobić gdy położenia kuleczki nie można zobaczyć? To dopiero wyzwanie!

do góry
Polajkuj nasz Fanpage nim wchłonie go Czarna Dziura! Otrzymuj informacje o:
  • Kosmicznych promocjach
  • Nowościach ze wszechświata
  • Szalonych akcjach Pionkonautów
 
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl